Zákaznická linka: 736 678 574

Zákaznický email: info@hapamax.cz

Vaše dotazy

Vyrábíte sauny jen typové nebo i na míru?
Vyrábíme sauny pouze na míru. Všechny naše sauny jsou vyráběny dle vašich požadavků a přání.

Co je potřeba připravit, než nám saunu přivezete?
Saunová kabina může být umístěna takřka kdekoliv, ovšem vždy je potřeba nás seznámit s uvažovaným prostorem, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší řešení i vhodnou technologii. Obecně požadujeme – v místě sauny do roviny položenou keramickou dlažbu a do předpokládaného místa umístění sauny přiveden kabel (cca ve výši 2m a ponechán ve smotku 3m). Přesnou specifikaci najdete v podmínkách montáže, zvláštní požadavky na odvětrání nejsou. Více ke stavební připravenosti ZDE.

Za jak dlouho od objednání nám saunu přivezete?
Sauny dodáváme do 4 týdnů po podpisu Smlouvy o dílo a po složení 50-ti % zálohy na náš účet. Doplatek je realizován při předání saunové kabiny.

Jaký je rozdíl mezi sklem a dřevěnou stěnou sauny – co se týče izolace?
Rozdíl je minimální, a to především při privátním používání, kde se sauna používá max. 2x do týdne. Větší množství tepla unikne například při otevírání dveří. Osobně si myslím, že zanedbatelný nárůst el. energie vyváží elegantní a díky sklu do prostoru otevřené řešení. Skleněné stěny jsme pro Vás připravili, abychom opticky zvětšili vnitřní prostor kabiny a umožnili komunikaci s prostředím před saunou.

Proč nepoužíváte svislý obklad obložení sauny?
Maximálně využijeme daný prostor, nemusíme dodržovat násobky palubek. Palubky jsou stejnoměrně prohřívány vzhledem k jejich uložení v jedné dané výšce.

Jaký máte názor na košová kamna, která obsahují více jak 100 kg kamenů?
Jedná se o velice elegantní a moderní pojetí saunových topidel. Osobně je doporučuji, ale musíme si uvědomit, že díky množství kamenů bude vyhřátí kabiny trvat o cca 60 min. déle, než je tomu u běžných topidel. Další věcí je, že tato topidla byla vyvinuta pro mokrý způsob saunování. To znamená, že se zde nastavuje nižší teplota (zpravidla do 60°C) a při samotné saunové lázni se poléváním topidla (tzv. parní náraz) zvyšuje vlhkost.

Jak dlouho trvá, než se sauna vytopí?
Správně odizolovaná a postavená sauna musí mít i správně nadimenzovaná saunová topidla. Pokud jsou všechny standardní zásady dodrženy, měla by být sauna připravena k saunové lázni od 40 do 60 min. od zapnutí (při nastavené teplotě 85°C). Záleží ale na mnoha proměnných, jako je teplota okolí, výchozí teplota sauny atd.

Nevzniká v prostoru vysoká vlhkost? Mám obavy ze vzniku plísní.
Panely sauny jsou sendvičového typu. Obsahují parotěsnou zábranu a izolační vrstvu - minerální vatu, což zabraňuje úniku tepla i vlhkosti do okolních prostor. Nejsou potřeba odvlhčovače a jiné technologie. Vlhkost, která vzniká při saunování, není nijak vysoká. Po každém saunování doporučujeme nechat otevřené dveře sauny a místnost vyvětrat např. oknem. Naše sauny jsou samostojné, samonosné, což znamená, že mezi panelem sauny a zdí prostoru je mezera cca 1cm, kde může proudit vzduch a odvádět tak případnou vlhkost.

Jaká je ideální velikost sauny?
Pokud to je možné, doporučujeme velikost sauny alespoň 210x170-210cm (vnější rozměr sauny, vnitřní je o cca 10cm z každé strany menší). Rozměr 210cm umožní mít v sauně dlouhou lavici, na kterou si lze pohodlně lehnout a prohřívat tak celé tělo v jedné teplotě, což je při saunování ideální. Hloubka sauny 170cm poskytne dvě úrovně lavic široké 50-60cm. Saunu jsme schopni vyrobit do téměř jakéhokoliv prostoru, navrhneme ideální a praktické řešení.

Jaké materiály doporučujete?
Nabízíme celou škálu materiálů např. severský smrk, topol, bezsukovou borovici, hemlock, abachi, cedr a dřevo s thermoúpravou - thermoborovici a thermoaspen (termoosiku). Zákazník volí materiál, který se mu líbí a hodí se do interiéru domu (materiály je možné kombinovat na vnitřní a vnější obklad a interiér sauny). Materiály se liší i cenou, takže záleží na tom, kolik do pořízení sauny chce zákazník investovat. Všechny nabízené materiály jsou do saun ideální a dostačující, dřevo s thermoúpravou je vhodné a doporučujeme ho hlavně do vlhkých provozů („mrtvé" dřevo, odolné vůči plísním).

Jak často chodit do sauny? Jak dlouho být v sauně a kolikrát proces opakovat?
Všeobecně se říká, že do sauny by se mělo chodit jednou týdně a saunovat se 3krát po 15 minutách. My však říkáme, že saunování má sloužit k relaxaci a vést tedy k příjemným pocitům a proto se každý člověk musí řídit sám tím, co mu je příjemné. Někdo má rád vysoké teploty, jiný nižší s vyšší vlhkostí, jiný rád používá různé aromaesence nebo bylinky, proto je ideální mít saunu doma a moci si sám zvolit, co je příjemné, což veřejné provozy málokdy umožní. Více o pravidlech saunování naleznete ZDE.

Jaká je záruka?
Poskytujeme prodlouženou záruku 7 let.

Zpět na SAUNY

nahoru

DREAM  - SPLNĚNÝ SEN

DREAM - SPLNĚNÝ SEN

18. 10. 2018

Realizace nízkého zastřešení DREAM..konstrukce se zalomenými profily, svislými stěnami a mírným oblo...

Practic - nejprodávanější zastřešení bazénu

Practic - nejprodávanější zastřešení bazénu

27. 6. 2017

Nové zastřešení PRACTIC umístěné na starší bazén - Dolní Studénky. I vám takové dodáme, stačí...

Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu

20. 4. 2017

Výhody zastřešení stručně a jasně na jednom místě Koupací sezóna se Vám prodlouží o několik měs...

Vyberte si svou saunu na míru

Vyberte si svou saunu na míru

7. 2. 2017

Saunu od nás můžete mít jakoukoliv..vyberte si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat..infra kabi...

Kontaktní informace

M: +420 736 678 574
T: +420 583 550 346

E: info@hapamax.cz

W: hapamax.cz

E: hamapax.cz/eshop

A: Hrabišín 251, 788 04 okr. Šumperk
P: Žerotínova 2838/64, 787 01 Šumperk

Kontaktní formulář