Zákaznická linka: 736 678 574

Zákaznický email: info@hapamax.cz

O finské sauně

aaa6

Saunování obecně je možné považovat za lázeňskou proceduru, v níž se zahřívací fáze organismu střídá s fází ochlazovací. Zde své tělo prohřejete při teplotách 80 – 110°C. Intenzivní prohřátí v sauně střídáte ochlazením ve sprše nebo v ochlazovací kádi. Doporučujeme tento cyklus opakovat dvakrát až třikrát. Nezapomínejte na to, že stejnou délku strávenou v sauně, trávíte i v odpočinkové místnosti. 

Sauna má pozitivní vliv
Během této procedury tělo vylučuje škodlivé látky, pokožka se čistí, je podpořen krevní oběh a dochází k očistě celého těla. Lidé, kteří saunu pravidelně navštěvují, jsou prokazatelně odolnější vůči nachlazení, nejrůznějším virům a mají zdravou a hezčí pleť. 

Saunování pomáhá hlavně v zimních měsících k tomu, abychom si zachovali dobrou kondici a abychom se vyhnuli nachlazení a chřipkám. Samotný princip saunování spočívá v roztahování cév a jejich prudkém uzavírání ve studené vodě. Tento proces má jednoznačně velmi pozitivní a blahodárný vliv na náš imunitní systém, posiluje a povzbuzuje jej. Střídání horka a zimy je nejlepší způsob otužování. Není však zdaleka vhodný pro všechny.

aaa1

Pro koho sauna není?
Přestože je tento typ relaxu zdravý, není vhodný zejména pro ty, které trápí problémy se srdcem, křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, ekzémy. Na akné je ale sauna skvělá, protože uvolňuje póry. Pokud vás trápí nějaký zdravotní problém a nejste si jisti, zda do sauny můžete, poraďte se raději s lékařem. Do sauny se nedoporučuje chodit ani s virózou nebo angínou. V případě horečky tohle pravidlo platí dvojnásobně. Jakmile totiž už nemoc u člověka propukla, sauna by mohla jeho stav ještě zhoršit. Také ženám v první fázi těhotenství se saunování příliš nedoporučuje.

Sauna je tedy vhodná hlavně jako jako prevence. K blahodárným účinkům sauny na imunitní systém ji postačí navštěvovat alespoň jednou týdně. Pokud máte saunu doma, samozřejmě si ji můžete dopřávat častěji.

Saunování je velice vhodné i pro sportovce, protože pobyt v sauně před sportovním výkonem pomáhá předcházet například namožení a úrazům svalů, které sportovcům hrozí. Při dodržování doporučených pravidel pro saunování se budete moci těšit z jejích pozitivních účinků, s největší pravděpodobností se zbavíte i nachlazení a chřipek a budete se cítit odpočatí a povzbuzení, zkrátka fit.

Zpět na SAUNY

DREAM  - SPLNĚNÝ SEN

DREAM - SPLNĚNÝ SEN

18. 10. 2018

Realizace nízkého zastřešení DREAM..konstrukce se zalomenými profily, svislými stěnami a mírným oblo...

Practic - nejprodávanější zastřešení bazénu

Practic - nejprodávanější zastřešení bazénu

27. 6. 2017

Nové zastřešení PRACTIC umístěné na starší bazén - Dolní Studénky. I vám takové dodáme, stačí...

Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu

20. 4. 2017

Výhody zastřešení stručně a jasně na jednom místě Koupací sezóna se Vám prodlouží o několik měs...

Vyberte si svou saunu na míru

Vyberte si svou saunu na míru

7. 2. 2017

Saunu od nás můžete mít jakoukoliv..vyberte si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat..infra kabi...

Kontaktní informace

M: +420 736 678 574
T: +420 583 550 346

E: info@hapamax.cz

W: hapamax.cz

E: hamapax.cz/eshop

A: Hrabišín 251, 788 04 okr. Šumperk
P: Žerotínova 2838/64, 787 01 Šumperk

Kontaktní formulář